Már sokszor próbáltam ezelőtt is doboz bevonásával, de nekem soha, sehogy nem sikerült a kerek dobozok oldalára párhuzamosan az aljával felragasztani az anyagot . Másként pedig csúnya ! Most kitaláltam, teljesen varrott palástot készítek hozzá , azt ráhúzom, és felül, majd valahogy rögzítem . Így indultam el .
Először a anyag fonákára ceruzával körbe rajzoltam a doboz alját .Majd 1 cm széles varrást hagyva körbevágtam . Megmértem a kerületét és kiszabtam az anyagból egy csíkot . Egy hajszálnyival szűkebbre varrtam, hogy rendesen ráfeszüljön majd a doboz palástjára .
Most a dobozoknál, a tető és a doboz között volt rés, ezért úgy szabtam, hogy majd be tudjam hajtani, ragasztani a belső oldalára a varrásráhagyást .
A varrásráhagyással körbevágott alja darabot,
Óvatosan, keskenyre levágtam a varrás ráhagyást , és körömmel kicsit megkapargattam , hogy a kör belseje felé essen majd, ha ráhúzom a dobozra .
Nekem így néz ki
Figyelve, hogy pontosan a szélére essen a varrásvonal , bekentem a doboz belső szélét ragasztóval és a fölös anyagot behajtogattam, csipesszel rögzítettem száradásig .
Az alja nagyjából már kész , jöhet a tető !
Kimértem mindent , hogy majd középre essen a minta és a himzés fonákoldalára ceruzával rárajzoltam a tetőt .
szabtam rá fliesből egy kört . Ennek a tetőnek csak 1cm széles a pereme , ezért csak minimális kis anyagot lehet körben hagyni az anyagból .Jó erősen nyomtam, hogy ne mozduljon el , és darabokat beragasztózva , elkezdtem a peremre rögzíteni .
1 milliméterrel a széle alatt körbevágtam az anyagot száradás után . Most a takaró, díszcsík következett ragasztással .
Száradás után ilyen
A doboz belső oldalára én kartonpapírt választottam
Alul, felül egy csík ragasztóval rögzítettem . és már kész is a dobozunk .
tető
alja
oldala
Lehet gyönyörködni , mehet ajándékba . !
Ui : Én könyvkötő ragasztót használok minden munkámhoz . Környezetbarát, gyorsan szárad, vizzel kimosható, ha valami elcsúszik ,rácsöppen , átlátszóra szárad, és papírhoz, textilhez, műanyaghoz is használható .
Plastdur PK-3 a neve .
Remélem, segít a megvalósításban , ha kell segítség, írjatok, megpróbálok válaszolni .
Jó dobozolást , és mutassátok a Ti szépségeiteket.
Eszembe jutott, hogy arról nem írtam, miként jártam el, ha doboztető passzentosan záródott a dobozra, illetve a tető pereme szélesebb .
A kezdetek azonosak , csak most pontosan kimértem hány centi legyen a palást szélessége . Anyagot visszahajtottam, legépeltem, és egy ecsetnyi ragasztócsíkkal rögzítettem a kívánt magasságban .
A fedél is hasonlóan készült csak kirajzolás, körbevágás előtt több sor fércöltéssel körbevarrtam, hogy segítsek magamnak jól elrendezni a bőségeket .
ekkor kijelöltem a vágás helyét majd jött a négykezes rárögzíteni , miközben behúzom . Gyorsan kellett dolgoznom, hogy kihúzzam a felesleges felső kettő fércsort még mielőtt teljesen megköt a ragasztó .
Azután jöhetett rá a díszítő csík , és már ez is elkészült !
5 megjegyzés:
Nagyon szuper, köszönöm. Így még nem próbáltam, de lehet a következőt ezzel a módszerrel csinálom meg.
Én is a könyvkötőragasztót használom, nagyon szeretem.
Én még dobozt sosem készítettem, de nagyon köszönöm a a részletes bemutatót...Nem mondom hogy soha nem készítek... mert "ügyi" sosem lehet tudni...További sok szép kézimunkát!
Köszönöm a leírást. lehet, hogy egyszer nekiveselkedem.
Köszönöm a képes útmutatót!
Muy bonito gracias por explicar la forma de forrar cajas.un beso
Megjegyzés küldése